Kasutame küpsiseid, et tagada parim kogemus meie veebisaidil.
 
(Ühte vahepealset muudatust ei näidata.)
Rida 3: Rida 3:
<br>
<br>
== <b>Kellele on B1 taseme kursused mõeldud?</b> ==
== <b>Kellele on B1 taseme kursused mõeldud?</b> ==
-
B1 taset nimetatakse nii madalamaks kesktasemeks kui ka suhtlusläveks, mis tähendab, et selle saavutamisel <b>on õppija võimeline suhtlema enamikes olukordades, millega ta tõenäoliselt igapäevaelus kokku puutub, ning suudab toime tulla enamikus situatsioonides, mis võivad tekkida reisimisel keelepiirkonnas.</b> B1 tase tähistab seega võimekust suhelda igapäevaelus efektiivselt ja enesekindlalt, kuigi mõnikord võivad esineda väljakutsed keeleliselt keerukamates situatsioonides. B1 taseme saavutamisel mõistad juba kõike olulist endale tuttaval teemal (töö, kool, vaba aeg vm), saad enamasti hakkama välisriigis, kus vastavat keelt räägitakse, oskad koostada lihtsat teksti tuttaval või enda jaoks huvipakkuval teemal, kirjeldada kogemusi, sündmusi, unistusi ja eesmärke ning lühidalt põhjendada-selgitada oma seisukohti ja plaane.
+
B1 taset nimetatakse nii madalamaks kesktasemeks kui suhtlusläveks, mis tähendab, et selle saavutamisel <b>oled juba võimeline suhtlema efektiivselt ja enesekindlalt enamikes olukordades, millega Sa tõenäoliselt igapäevaelus kokku puutud, ning suudad hästi toime tulla reisimisel keelepiirkonnas.</b> B1 tase tähistab võimekust suhelda efektiivselt ja enesekindlalt, arendada vestlust, lugeda ja mõista keskmiselt keerukaid ingliskeelseid originaaltekste, saada aru välismaalaste kõnest ka erinevate aktsentide puhul ning reageerida korrektselt ja asjakohaselt.
-
<b>[https://www.coe.int/en/web/common-european-framework-reference-languages/level-descriptions Euroopa keeleõppe raamdokument (CEFR)]</b> jagab keeletasemed kuueks põhitasemeks alates A1 (madalaim, algaja tase) kuni C2 (vaba keelekasutuse tase), mis omakorda jagunevad pooltasemeteks A1.1 kuni C2.2.
+
<b>[https://www.coe.int/en/web/common-european-framework-reference-languages/level-descriptions Euroopa keeleõppe raamdokument (CEFR)]</b> jagab keeletasemed kuueks põhitasemeks alates A1 (madalaim, algaja tase) kuni C2 (kõrgeim, vaba keelekasutuse tase), mis omakorda jagunevad pooltasemeteks A1.1 kuni C2.2.
Oma keeleoskusele saad hinnangu anda, kasutades meie kodulehel asuvat Euroopa Nõukogu Keelemapi <b><myhtml><a href="https://tallinnakeeltekool.ee/w/images/f/fe/Enesehindamise_skaala.pdf" target="blank">enesehindamisskaalat</a></myhtml></b> (eesti keeles, avaneb uuel vahelehel).
Oma keeleoskusele saad hinnangu anda, kasutades meie kodulehel asuvat Euroopa Nõukogu Keelemapi <b><myhtml><a href="https://tallinnakeeltekool.ee/w/images/f/fe/Enesehindamise_skaala.pdf" target="blank">enesehindamisskaalat</a></myhtml></b> (eesti keeles, avaneb uuel vahelehel).
Rida 11: Rida 11:
<br>
<br>
== <b>Mida ma B1 taseme saavutamisel oskan?</b> ==
== <b>Mida ma B1 taseme saavutamisel oskan?</b> ==
-
B1 taseme omandamisel suudad Sa osaleda igapäevastes keelesituatsioonides ning lugeda ja mõista keskmiselt keerukaid ingliskeelseid originaaltekste. Sel tasemel teed juba selget vahet ametlikul kirjakeelel ja kõnekeelel, oskad kasutada asjakohaseid igapäeva- ja viisakusväljendeid ning arendada vestlust. Juba päris vabalt suudad Sa esitada küsimusi Sind huvitava informatsiooni saamiseks, kirjeldada olukordi, inimesi ja kohti ning koostada tekste ja e-kirju. Samuti saad aru välismaalaste kõnest ka erinevate aktsentide puhul ja oskad reageerida korrektselt ja asjakohaselt. Grammatilistest aspektidest suudad kasutada tegusõna oleviku-, mineviku- ja tulevikuvorme ning passiivi, samuti tingimuslauseid ja kaudset kõnet. Lisaks kordad B1 taseme läbimisel üle eelnevalt tuttava grammatika ja sõnavara, süvendad modaalverbide kasutamise oskust ning harjutad tingimus- ja ajakõrvallausete moodustamist. Lisaks omandad Sa B1 tasemel mitmeid keelestruktuure, mis võimaldavad Sul inglise keeles väljendada ka keerulisemaid mõtteid.
+
B1 taseme omandamisel mõistad Sa juba kõike olulist endale tuttaval teemal (töö, kool, vaba aeg jne) ja saad enamasti hakkama välisriigis, kus vastavat keelt räägitakse. Suudad esitada küsimusi Sind huvitava informatsiooni saamiseks, kirjeldada olukordi, inimesi, kohti, kogemusi, sündmusi, unistusi ja eesmärke ning lühidalt põhjendada-selgitada oma seisukohti ja plaane. Teed selget vahet ametlikul kirjakeelel ja kõnekeelel, oskad kasutada asjakohaseid igapäeva- ja viisakusväljendeid ning koostada kirja ja lihtsat teksti tuttaval või huvipakkuval teemal.
 +
Grammatilistest aspektidest suudad kasutada tegusõna oleviku-, mineviku- ja tulevikuvorme ning passiivi, samuti tingimuslauseid ja kaudset kõnet. B1 taseme keelekursuse läbimisel kordad Sa üle eelnevalt tuttava grammatika ja sõnavara, süvendad modaalverbide kasutamise oskust ning harjutad tingimus- ja ajakõrvallausete moodustamist. Lisaks omandad mitmeid keelestruktuure, mis võimaldavad Sul inglise keeles väljendada ka keerulisemaid mõtteid.
<br>
<br>
<br>
<br>

Viimane redaktsioon (30. juuli 2024, kell 12:12)

INGLISE KEEL B1 (madalam kesktase)


Kellele on B1 taseme kursused mõeldud?

B1 taset nimetatakse nii madalamaks kesktasemeks kui suhtlusläveks, mis tähendab, et selle saavutamisel oled juba võimeline suhtlema efektiivselt ja enesekindlalt enamikes olukordades, millega Sa tõenäoliselt igapäevaelus kokku puutud, ning suudad hästi toime tulla reisimisel keelepiirkonnas. B1 tase tähistab võimekust suhelda efektiivselt ja enesekindlalt, arendada vestlust, lugeda ja mõista keskmiselt keerukaid ingliskeelseid originaaltekste, saada aru välismaalaste kõnest ka erinevate aktsentide puhul ning reageerida korrektselt ja asjakohaselt.

Euroopa keeleõppe raamdokument (CEFR) jagab keeletasemed kuueks põhitasemeks alates A1 (madalaim, algaja tase) kuni C2 (kõrgeim, vaba keelekasutuse tase), mis omakorda jagunevad pooltasemeteks A1.1 kuni C2.2.

Oma keeleoskusele saad hinnangu anda, kasutades meie kodulehel asuvat Euroopa Nõukogu Keelemapi enesehindamisskaalat (eesti keeles, avaneb uuel vahelehel).

Mida ma B1 taseme saavutamisel oskan?

B1 taseme omandamisel mõistad Sa juba kõike olulist endale tuttaval teemal (töö, kool, vaba aeg jne) ja saad enamasti hakkama välisriigis, kus vastavat keelt räägitakse. Suudad esitada küsimusi Sind huvitava informatsiooni saamiseks, kirjeldada olukordi, inimesi, kohti, kogemusi, sündmusi, unistusi ja eesmärke ning lühidalt põhjendada-selgitada oma seisukohti ja plaane. Teed selget vahet ametlikul kirjakeelel ja kõnekeelel, oskad kasutada asjakohaseid igapäeva- ja viisakusväljendeid ning koostada kirja ja lihtsat teksti tuttaval või huvipakkuval teemal. Grammatilistest aspektidest suudad kasutada tegusõna oleviku-, mineviku- ja tulevikuvorme ning passiivi, samuti tingimuslauseid ja kaudset kõnet. B1 taseme keelekursuse läbimisel kordad Sa üle eelnevalt tuttava grammatika ja sõnavara, süvendad modaalverbide kasutamise oskust ning harjutad tingimus- ja ajakõrvallausete moodustamist. Lisaks omandad mitmeid keelestruktuure, mis võimaldavad Sul inglise keeles väljendada ka keerulisemaid mõtteid.

Välja otsitud andmebaasist "http://tallinnakeeltekool.ee/w/index.php/Mall:Keelegrupp27"