Igal aastal õpib Tallinna Keeltekoolis üle 2000 täiskasvanu ja koolilapse. Meie koolist saadakse põhjalikud ja süstemaatilised keelealased oskused. Pika õppetsükli vältel on võimalik rahulikus miljöös lihvida suhtluskeelt, hääldust, grammatikakasutust, saada teadmisi õpitava keele maa ajaloost ja kultuurist.
- Koolis töötavad kogenud kõrgharidusega õpetajad, kellel on hea erialane ettevalmistus. Kasutusel on ajakohased õpikud, ulatuslik fonoteek ja pidevalt kasvav videoteek.
- Õppida saab 12 erinevat keelt: inglise, saksa, prantsuse, hispaania, itaalia, soome, rootsi, tai, hiina, jaapani, vene ja eesti keelt.
- Õppeaasta kestab septembrist juunini. Õppetöö toimub enamikus gruppides kaks korda nädalas — 1,5 a/t (60 min), 2 a/t (80 min.), 2,5 a/t (100 min.) või 3 a/t (120 min.) korraga. Kõigi variantide puhul läbitakse sama põhimaterjal, pikem tund võimaldab enam harjutamist ja kordamist, lühem eeldab rohkem iseseisvat tööd. Rühmas on keskmiselt 12 õppijat.
- Tallinna Keeltekooli põhiprogramm on arvestatud kolmele aastale ning hõlmab häälduskursust, praktilise grammatika kursust ja kõnekeele kursust. Kui rühm soovib oma võõrkeelse suhtlemise oskust edasi lihvida, on võimalikud IV, V jne. kursus.
Meie kolmeaastase põhikursuse lõpetajad on võimelised suhtlema kõnes ja kirjas, lugema erialast kirjandust, perioodikaväljaandeid ning ilukirjandust.
- Kursuse lõpus väljastab Tallinna Keeltekool õppijale tunnistuse.
- Testimine rühmadega liitumiseks on tasuta.
- Kõigis meil õpitavates keeltes saab sooritada ka tasemeeksami, mis on tasuline.
- Õpilasrühmadesse jagame soovijad vastavalt kooliklassi võõrkeele tasemele, kuid lähtume ka lapse individuaalsest keeleoskusest. Tunnid toimuvad enamasti 2 korda nädalas 2 a/t (80 min.) korraga.
- Koolieelikute rühmadesse võetakse vastu alates 6. eluaastast.
- Õppemaks. Tallinna Keeltekoolis õppimine on tasuline. Kehtib aastamaks, mida saab tasuda kahes osas: sügissemestri eest 3 kalendripäeva jooksul alates registreerimisest, kevadsemestri õppemaksu ootame 12. detsembriks. Õppemaksu suurus sõltub õppetundide arvust; mõnel juhul on rühmale kinnitatud kokkuleppehind. Õppemaksu saab tasuda sularahas või kaardimaksega kooli kantseleis, samuti pangaülekandega MTÜ Keeltemaja arveldusarvele Hansapangas 221019544925 (selgitusena lisada õppija nimi, kursus ja õpetaja nimi). Oma töötajate keeleõpet saavad finantseerida ka asutused.
Kuna oleme litsenseeritud kool, tagastab Eesti Vabariik meil õppinud eraisikutele koolitustasust tulumaksu.
KUI KEHAKEEL EI AITA ... AITAB TALLINNA KEELTEKOOL!
Ajaloost
Meie kool on Eesti vanim ja suurim vabaharidussüsteemis tegutsev keeleõppekeskus.
Tallinna Keeltekooli eelkäija Tallinna Keeltekursused asutati 10.10.1956, mil alustasid tööd inglise, saksa, prantsuse,eesti ja vene keele õpperühmad: kokku 24 rühma 592 õpilasega.
- 1961. aastast hakati õpetama soome keelt.
- 1968. aastast lisandus rootsi keel.
- Alates 1968.aastast on õpetatud ka hispaania keelt.
- 1980. aastal lülitati tollase Eesti NSV Haridusministeeriumi korraldusel kursuste koosseisu õpilasrühmad. Neis oli ja on võimalik õppida keskkoolis õpitavat võõrkeelt süvendatult või omandada mõni muu võõrkeel keskkooli programmi ulatuses.
- Esimesed koolieelikute rühmad hakkasid keeltekoolis tegutsema 1998. aastal.
- Praegune Tallinna Keeltekooli hoone ehitati 1913. aastal Kassisaba piirkonna tütarlaste algkoolile (Ida Olliku erakool). Pärast sõda asus siin Tehnikamaja ja hiljem Oktoobri rajooni haridusosakond.
- Keeltekool on aadressil Endla 22 tegutsenud aastast 1983. Enne seda õpiti-õpetati nädalalõppudel ja õhtutundidel Tallinna erinevates koolimajades.
- Tallinna Keeltekooli järeltulija Keeltemaja MTÜ asutati 08.03.2002.
- Patendiameti otsusega 29.04.2004 on meie kaubamärgiks kinnitatud nimetusTallinna Keeltekool.
Tallinna Keeltekool MTÜ --- Äriregistri nr 80586221 --- Telefon 52 64 918 --- Endla 4, Tallinn 10142 --- info@tallinnakeeltekool.ee
Tallinna Keeltekool Facebookis